Běžná pravidla pro výběr vestavěných skříní

Výběr vestavěných skříní má svůj přesný postup, kterým byste se měli řídit, pokud chcete mít vestavěnou skříň doma v co nejkratším termínu. Také vám dodržování těchto bodů téměř zajistí zhotovení skříně přesně podle vašich představ.

Stručný postup při výběru skříně

1) Vymezení prosu pro skříň a předběžné zaměření
2) Výběr lamina nebo dřevěné dýhy pro korpus skříně
3) Rozhodnutí o materiálu, který bude použit na dvířka
4) Promyšlení rozložení skříně
5) Náčrt orientačního nákresu skříně
6) Zadání poptávky na cenovou kalkulaci požadované skříně.
7) Po odsouhlasení ceny následuje samotná realizace projektu

Postup při výběru podrobněji

1) Po vybrání místa pro umístění skříně je potřeba orientačně přeměřit rozměry. Podle nich si lze následně udělat obrázek o rozložení a ceně.

2) Máte v plánu mít skříň v reprezentativní nebo pouze úložné části domu? Podle toho a podle volných financí se rozhodněte, zda chcete mít korpus z dražší dýhy nebo lamina.

3) Dalším krokem je výběr materiálu pro dvířka. Rozhodněte se, zda u nich chcete mít nějakou výplň, zrcadlo, nebo vám bude stačit stejný materiál, jako použitý na korpus skříně.

4) Za delší úvahu stojí pak rozložení skříně. Vestavěné skříně Komandor jsou sice velmi lehce upravitelné, ale přeci jenom je dobré vědět, zda potřebujete více místa pro ramínka nebo pro složené oblečení.

5) Před návštěvou obchodního partnera nebo přímo studia Komandor je dobré si udělat alespoň přibližný náčrtek. Budete na něm moci vysvětlit všechny své požadavky a lze vám také ihned říci, zda je váš návrh proveditelný či nikoliv.

6) Následně můžete požádat o předběžnou nezávaznou kalkulaci. Ta vám bude co nejrychleji zhotovena a podle ní se můžete rozhodnout, zda k vám má zajít náš technik pro přesné zaměření.

7) Podle přesných rozměrů jsme již schopni říci vám přesnou cenu. Pokud s ní budete souhlasit, bude následovat realizace projektu. Vestavěná skříň bude samozřejmě dokončena v domluveném termínu.

Jaké je nejlepší místo pro vestavěnou skříň?

Při úvahách o nejlepším místě pro vestavěnou skříň musíte brát v potaz fakt, že takto vyrobenou skříň není snadné někam přestěhovat. Ne snad proto, že by byla příliš těžká, ale zejména kvůli tom, že vestavěná skříň je vyrobena naprosto na míru a těžko pro ni najdete jiné vhodné místo.

V místě, kam skříň umístíte, tedy nemůžete v budoucnu plánovat žádné stavební úpravy. Pokud by k nim přeci jen došlo, je téměř jisté, že si budete muset pořídit skříň novou. Místo tedy raději dvakrát zvažte, než zadáte firmě Komandor realizaci skříně.

Z jakého materiálu mít korpus skříně?

Vestavěné skříně jsou vyráběny ze dvou základních materiálů. Prvním z nich je poněkud dražší dřevěná dýha, která je ovšem velmi odolná a vydrží vám po mnoho let. Druhým používaným materiálem je lamino, které je možné dodat ve více jak sedmdesáti dekorech. Tento materiál je levnější, ovšem ne tak pevný. Pro klasické skříně však naprosto dostačující.

Posuvná nebo křídlová dvířka?

Posuvná dvířka se hodí nejvíce do malých místností. Své využití tedy najdou zejména ve skříních umístěných v chodbách, ale také mohou být instalovány například do menší ložnice, kde je potřeba ušetřit nějaké místo.

Ve velkých místnostech se více hodí křídlová dvířka, na kterých lze mít vyfrézované mnohé motivy. Dvířka tak vypadají velmi reprezentativně a moderně.

Kam se více hodí celá nebo dělená dvířka?

Pokud uvažujete o tom, že skříň nebudete v místnosti přiznávat a vytvoříte jakousi „falešnou stěnu“ měli byste využít dveře v celku. Pokud naopak skříň přiznáte, neměli byste volit jiná, než dělená dvířka, která dodají skříni na pěkném vzhledu.

Vybrat malé či velké zrcadlo?

Zrcadlo dokáže z malé místnosti opticky udělat mnohem větší a prostornější místo. Pokud se ale pro umístění zrcadla rozhodnete, mějte na paměti, že tento velký lesklý prostor potřebuje velmi časté čištění. Lépe je se zrcadly šetřit a používat je skutečně jen s rozmyslem.

Vnitřní vybavení skříně

Variabilnost, ta je základním poznávacím znamením skříní Komandor. Vnitřní uspořádání lze libovolně měnit a lze například také využít mnohé doplňkové prvky, které lze ke skříni dokoupit. Typické jsou například výsuvné šatní tyče či speciální drátěné programy pro snadné ukládání drobností a oblečení.

Kontaktujte nás

Kontaktujte autorizovaného dealera v Turnově nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.